Tõrva Raadio tõmbas juhtme seinast välja

Written by on 7. jaan. 2020

Tõrva Raadio talvine 17 päevane maraton jõudis lõpusirgele 4. jaanuari õhtul kell 18, kui lauldi traditsioonilist “Kodulaulu.” 12. hooaega mahtus nii rõõmu, muresid, nalja, kui ka väga aktuaalsete teemade käsitlusi. 

Tõrva Raadio peatoimetaja Teve Rajametsa jaoks oli tegu teise hooajaga, mil ta juhtis Tõrva Raadio tüüri. “Olen väga tänulik kõigile, kes aitasid mingil määral meie raadioperioodil kaasa. Olgu need Vabamussi saatejuhid, külalised, meie kallid meeskonnaliikmed või ükskõik kes. Eriti tänulik olen toimetusele, sest ilma nendeta meie raadio ei toimiks,” sõnas peatoimetaja Teve Rajamets.

Viimasesse päeva mahtus kolleegipreemiate välja jagamine saates “Raadioauhinnad 2019.” Ühtekokku jagati välja 14 auhinda. Aasta tegijaks valiti Tõrva Raadioga 2019. aastal liitunud õhtuvööndi toimetaja Kata Maria Metsar ning Tõrva Raadio aasta tegu on kogumiku “Tõrva Raadio lood” väljaandmine Kaspar Metsari poolt. Aasta parimaks saateks valiti perekondadest rääkiv saade “Ühe pere lugu” Karl Kirdi eestvedamisel.

“Kolleegipreemiad on suur tunnustus meie meeskonnaliikmetele. See näitab, et me märkame üksteist. Peab ütlema, et meie saated on väga tasemel ja järelkuulamise materjali jagub kuudeks,” kiitis peatoimetaja saatejuhte. “Lisaks on väga hea meel, et Tõrva Raadio eeter ei olnud 17 päeva jooksul mitte ühtegi korda maas, mis näitab meie tehnilist edasiarengut,” rõõmustas peatoimetaja.

Kevadel 2020 toimub taas peatoimetaja ja toimetuse valimine ning enne suveperioodi toimub Tõrva Raadios mitmeid koolitusi ning ühiseid ettevõtmisi.

Tõrva Raadio on taas eetris suvel 2020. Saateid saab järele kuulata Tõrva Raadio Mixcloudis.

 

Fakte:

Raadio vabatahtlikus meeskonnas oli 43 liiget.

Vabamussi 26 eetritundi täitsid 44 inimest.

Tõrva Äratajas käis 18 külalist, kokku andis stuudios intervjuu üle 30 inimese.

Tõrva Raadio oli eetris 402 tundi.

Kõige rohkem oli eetris Karl Kirt – 27 tundi. Talle järgnes Riin Lepik 21 tunniga ja Romet Piller 19 tunniga.

Kokku oli ettesalvestatud 86 saadet, ülejäänud tehti otse.

 

Fotod: Egon Bogdanov


Current track

Title

Artist