UUS TOIMETUS: muusikavõlur Kata Maria

Written by on 17. apr. 2020

Jätkame uue toimetuse liikmete tutvustamisega. Eelmisel aastal liitus toimetusega õhtuvööndi toimetaja Kata Maria Metsar. Eelmine nädal võttis ta vastu uue väljakutse, kui asus muusikajuhi kohale.

Kata Maria sõnutsi oli tal eelmine kogemus toimetuses väga positiivne ning talle meeldib asjadega kursis olla. “Eelistan endast anda rohkem kulisside taga kui saatejuhina kulisside ees,” rääkis Kata Maria. Oma uue töö kohta ütleb ta, et tema peamine eesmärk on Tõrva Raadio sisustada mitmekülgse muusikaga. “Vastutan selle üle, et raadios kõlaks mitmekülgne muusika ning see ongi minu peamine eesmärk. Ühest küljest fonoteegi suurendamine ja teisest küljest saatejuhtide juhendamine muusikavalikul,” sõnas ta. “Ideaalis tahaksin vältida olukorda, kus igas saatetunnis mängitakse samu lugusid.”

Nagu teisedki inimesed praegu, on Kata Maria elu karantiini tõttu oluliselt muutunud. “Olen alates esimesest karantiinipäevast kodutööl, kuna töötan kultuuriasutuses.” Kata Maria sõnas, et kodus töötamine pole meelakkumine. “Üsna pea sai selgeks, et kodus on päris tüütu olla ja kolisin uude kohta. Nüüd on kohe vaheldust!” Kata Maria tõi välja, et mõned enda hobid on ta pidanud ümber korraldama, mõni vana on samas saanud tulla seetõttu esiplaanile. “Palju loen ja käed sügelevad loomingulise tegevuse järele. Igatsen sõpradega koos veedetud aega. Kõige rohkem aga olen hinganud sisse ja välja ja lihtsalt eluga edasi läinud.”

Kata Maria tegeles enne karantiiniaega palju trenni ja tantsimisega. Lisaks mängis sõpradega palju lauamänge, käis reisimas, kinos ja teatris. “Nüüd tegelen peamiselt uue koduga seotud rõõmude ja muredega.”

Küsimuse peale, milline on Tõrva Raadio 2025. aastal vastas ta, et Tõrva Raadio on jätkuvalt kogukond, mille uksed on avatud kõigile huvilistele. “Oma piirkonnas kindlasti eelistatuim raadiokanal ning Tõrvale parim reklaamiartikkel üle Eesti. Usun, et Tõrva Raadio on 2025. aastal eeskujuks paljudele teisele kohalikele ja kooliraadiotele, kust huvilised käivad meie töid ja tegemisi varjutamas.”

Edu uues ametis Kata Mariale!

Eelmisel hooajal tegi Kata Maria saadet “Naiste võim.” Selle saate valis ta ise välja. Märksõna metal.

Muusikajuhi ülesanded: Muusikapoliitika kujundamine; liikmetele tagasiside andmine muusika osas; fonoteegi uuendamine; F ketta kaustade korrastamine; fonoteegi korrastamine; raadioprogrammi kaustade korrastamine; saadete muusika hankimine, programmi lisamine.


Current track

Title

Artist