UUS TOIMETUS: parim uudistelugeja Karl Moorits

Written by on 27. apr. 2020

Tõrva Raadio toimetuse liikmete tutvustus on jõudnud nüüd Karl Moorits Kurvitsani. Moorits on samuti esmakordselt Tõrva Raadio toimetuses. Tal tuleb täita toimetaja rolli. Ametikoht loodi alles sellel aastal.

„Olen ise juba mitu aastat raadios olnud ja pole kordagi veel toimetuse tööst osa võtnud,“ rääkis Karl Moorits. „Mõtlesin, et tahaks proovida, kuidas raadio läbiviimine käib ja mis on selle tagamaad.“ Viimase tõuke andis Karl Mooritsale just peatoimetaja Riinu kutse toimetusse tulla.

Küsimuse peale, mida ta sooviks teha ära oma ametiaja jooksul, vastas ta, et kuna ametikoht on täiesti uus, siis ta proovib täita talle antud ülesandeid ning pärast seda saab teha kokkuvõtteid, kas selline ametikoht Tõrva Raadios üldse vajalik on. „Kui rääkida muutustest, siis ma ilmselt tahaks värskendada Tõrva Ärataja programmi,“ lisas ta.

Karantiiniajal on Mooritsa päevad olnud rutiinsed. „Lõuna ajal õpin, õhtupoolikul teen trenni ja peale seda on vaba aeg. Minu jaoks pole see karantiin üldse nii õudne kui mõnele teisele. Mulle endale meeldib, et saan ise oma aega paremini planeerida ja praegu isegi rohkem trenni teha kui muidu.“

Samas räägib ta, et tavaline elurežiim on sassis. „Ärkan seitsme asemel hoopis kell üksteist. Hommikust söön enne kahtteist ning õhtusööki kell 21.“

Moorits arvab, et aastal 2025 on Tõrva Raadio ikka olemas ja tegutseb. „Ilmselt on selleks ajaks meie üldine tase lihtsalt tõusnud.“

Edu Karl Mooritsale tema töös!

Eelmisel hooajal juhtis Karl Moorits saadet nimega “Tõrvakad väljamaal.” 26. detsembril oli tema külaliseks Kadri Napritson-Acuna.

Toimetaja ülesanded: liikmete saadavuse küsitluse koostamine; raadioperioodi eel komplekteerida uudistelugejad; uudistelugemise ülesehituse välja töötamine; uudistelugejate graafiku loomise eest vastutamine; uudistelugejate koolitamine raadioperioodile eelneval ajal; saadetele ja uudistelugejate tagasiside andmine; reportaažide eest vastutamine; Tõrva Ärataja, Tõrva Suvitaja/Talvitaja eest vastutamine; külaliste leidmine saadetesse vajadusel; külaliste andmebaasi uuendamine; saatejuhtide- ja uudistelugejate jagamine (koostöös päevavööndi toimetajaga ja õhtuvööndi toimetajaga); juhendite koostamine.

 


Current track

Title

Artist