Karl Robert Saaremäe jagas oma kogemusi raadioteatrist

Written by on 1. dets. 2020

Nopi Üles projekti „Tõrva raadioteater“ raames kohusid raadioteatri huvilised näitleja Karl Robert Saaremäega. Kohtumisele kogunes 10 raadioteatrihuvilist, kes seotud Tõrva Raadioga aga huvilisi ka väljastpoolt.

Karl Robert Saaremäe rääkis enda kogemusest näitlejana, kuidas on tema raadioteatriga kokku puutunud, mis on raadioteatri erinevus ja meediumi võlu ja valu. Ta rääkis, et raadioteater aitab nii näitlejatel kui ka kuulajatel avada niinimetatud kolmanda silma, mis helide abil teatriruumi kohale viib. Just helide osatähtsus on raadioteatris oluline, sest kõik tuleb edasi anda ainult hääle või heliefektide abil ja inimesed peavad suutma võimalikult hästi olustikku endale ette kujutada.

Kuulasime üheskoos raadioteatri katkendit, näiteks „Eestluse elujõust“, kus mängis Karl Robert Saaremäe ise, kui ka Tõrva Raadio salvestatud kuuldemänge ja analüüsisime neid üheskoos.

Näitleja julgustas osalejaid lustima ja katsetama erinevaid asju, julgustas kuulama helisid enda ümber ja neid proovima ise tekitada.

Üheskoos  testisime üksteiste keskendumisvõimet ja mängisime tähelepanu arendavaid mänge, mis väga lõbusaks osutusid. Kõik jäid kohtumisega väga rahule ja ootame põnevusega, mil saame enda raadioteatri etendused sisse lugeda ja õpitut ja kuuldut rakendada.

Enne Tõrva Raadios noortega kohtumist osales Karl Robert Saaremäe Tõrva noorte teatritrupi “Hingevärvid” proovis.

 

 

 

Projekti „Tõrva raadioteater“ rahastatakse rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.


Current track

Title

Artist