Tõrva Raadioni on jäänud vaid nädal!

Written by on 23. juuli 2018


Justnimelt! Vaid loetud päevade pärast ehk 30. juulil alustab Tõrva Raadio suvehooaja programmiga. 18 päeva sisse mahub hulgaliselt saateid ning eetris on lausa 3 eripäeva! Kogu periood on siiani pikim mis raadiotegijatel ette tuleb võtta, kuid ka meeskond on pea 2 korda suurem kui varem. Kui kaugel on toimetuse liikmed oma tegemistega, et pikale perioodile vastu minna?
Reklaamijuht Triin Jaansalu:
“Nädal enne raadiot on üks kibekiire aeg. Tänu meie toredatele koostööpartneritele on stuudiosse jõudmas hulgaliselt auhindu, mida loosime välja auhinnamängudes. Praegu on minul kui reklaamijuhil vaja tegeleda auhindade logistikaga – kuidas saaksid auhinnas õigel ajal meie stuudiosse. Lisaks selle käivad veel mitmete koostööpartneritega läbirääkimised, et kuulajate vahel veelgi enam põnevaid asju välja loosida.
Peale auhinnamängudele on palju tegemisi raadioreklaamide valmistamisega. Nüüdseks, kui paika on saanud raadioprogramm ning osad koostööpartnerid, on just õige aeg reklaamide valmistamiseks. Seda ikka selleks, et kõik meie toetajad saaksid tänatud ning huvitavad raadiosaated kenasti promotud.
Reklaamijuhina tunnen, et lisaks nimetatud ülesannetele on mul ka vastutus toetada meie enda saatejuhte. Olgu selleks siis enda saate reklaami väljamõtlemine ja monteerimine või hoopis saatetundi reklaamiaegade planeerimine – need on mõned näited nendest asjadest, kus minust võib ka keset raadioperioodi meie meeskonnale abi olla.”
Peatoimetaja Rannar Park:
“Raadioni on nädal jäänud ja sellele täna mõeldes tuli elevus hinge, sest ootamine saab kohe otsa ja algabki raadio! Viimastel päevadel olen olnud intervjuude lainel. Seda just seetõttu, et möödunud nädalal Tankla Suvekoolis olime Teve ja Sandraga esindamas raadiot. Õpetasime ja jagasime näpunäiteid noortele, kuidas viia läbi intervjuusid ja koostada uudiseid. Hetkelgi monteerin kokku üht intervjuud, mis tehti Tevega. Kõrva jääb läbivalt üks asi – noored alahindavad end VÄGA palju. Enne intervjuud on kõigil sama arvamus endast – nad arvavad, et nende küsimused on halvad ja nad ei oska küsida midagi ja intervjuust ei saa asja. Nad kõik eksivad, sest üllataval kombel on kõik väga asjalikud intervjuusid läbi viies ja värin hääles, mis esialgu annab rohkem tunda, on peale minutit täiesti unustatud. Suvelaager ja kõik need noored seal andsid mulle üdini positiivse laengu ja loodan, et ka nemad said aru sellest, et raadiotegijaks ei sünnita vaid see tuleb läbi kogemuste. Uuel nädalal panen stuudios kontori püsti ja hakkan rohkem tegelema muredega, mis liikmetel tekkida võivad ja loen päevi ja tunde raadio alguseni.”
Tehnikajuht Margo Metsoja:
“Tehnilise poole pealt on viimane nädal kõige intensiivsem. Vaja on veel FM saatja üles sättida, stuudios arvutid, internet ja programmid töösse saada. Tegemist on veel küllaga!”
Turundusjuht Sirli Pippar:
“Tehtud on nii mõndagi, kuid teha on samuti palju. Minu vastutada on, et raadio oleks võimalikult kaugele nähtav. Praegu on käimas meil Instagramis toimetuse väljakutse – igal päeval võtab üks toimetuse liige Instagrami üle. Samuti elavdan raadio Facebooki ja kodulehte. Samal ajal muretsen veel mitmete trükimaterjalide ning visuaalse pildi eest. Näiteks ootan pikisilmi kinnitust, kas ikka võime oma bännerid tee äärde paigaldada või mitte. Loodan, et saame sellele vastuse üsna pea.
Lisaks toimetuse liikme kohustustele on ka kohustus saateid teha ning just täna avastasin, et ka neid on kuidagi üksjagu kogunenud suveks. Et siis vaikselt otsast tegema hakkamine on juba ammu möödunud. Alanud nädalal algab üks kibekiire jooks ja trall nii saadete kui raadio üldise ettevalmistuse osas.”
Stuudiojuht Riin Lepik:
Stuudios on suurpuhastus tehtud. Enne raadiot tuleb veel paar pisiasja koristada. Raadio meeskonna toitlustuse eest on hoolt kantud ning veepuudusesse meeskond ka ei jää. Nüüd on veel vaja muuta raadioruumid suviseks.”
 
Tõrva Raadio on eetris 30. juulist kuni 17. augustini Valgamaal 90,0 MHz ja raadio.torvanoored.ee .


Current track

Title

Artist