Tõrva Raadios tegutsevad mentorid

Written by on 7. juuli 2020

Tõrva Raadiot teeb suur hulk vabatahtlikke. Paljud juba algusest peale ja ikka liitub meie tegemistega uusi vahvaid inimesi. “Möödunud aastal avastasime, et me oleme kasvanud organisatsioonina sedavõrd suureks, et varasem uute liikmete vastuvõtmine enam ei toimi ja otsustasime, et toome mängu mentorid,” rääkis arendusjuht Romet Piller.

Romet Pilleri sõnul on mentorid vajalikud, et uued liikmed elaksid sissetöötatud tegevustesse paremini sisse. “Kui meiega keegi liitub, siis määrame talle mentori, kellel on mitmete hooaegade jagu kogemust raadiotöös. Mentori ülesandeks on uuele liikmele tutvustada raadio kodukorda, stuudiot, tehnilisi vahendeid ja toetada igati, et uue liikme sisseelamine oleks muretu,” kirjeldas Romet mentori tööd. “Oluline on tutvustada uut liiget ka teistele, et saaksime olla kõik üks suur ja tegus sõpruskond.”

Eelmisel suvel alanud pilootprojekt on saanud täiendust. Praeguseks on välja töötatud täpne mentori ülesannete nimekiri ja juba 8. juulil, mõned päevad enne raadio algust viiakse läbi raadio ABC koolitus uutele liikmetele. “Koolitus hõlmab endas raadio algtõdesid ja liigub sedavõrd kaugele, kui vajalikuks peame. Alustame kõige elementraasematest asjadest.” Romet lisab, et praegu on raadios üksjagu juhendeid kõigile liikmetele, et raadiotöö tegemine oleks sujuv ja kuulajale kõige parem. “Kogu meie töö on talletatud virtuaalselt Google Drivesse. Eks selle tutvustamine, mis seal kõik on, saabki põhiline olema.” 

Koolitusel osalejad saavad ka raadioeetris olemist testida ja proovida, kuidas hääl mikrofonisse läheb, kuidas enda hääl kõlab ning kuidas täita ära etteantud saateaeg.

Mentorlusprogrammi koordineerib raadio arendusjuht. “Plaani järgi kestab mentori tööülesanded kaks raadioperioodi ning edaspidine toetus uuele liikmele jätkub pärast seda juba vajaduspõhiselt.” Romet lisab, et Tõrva Raadio ootab enda meeskonda ikka uusi raadiohääli. “Kui tunned, et oled väljakutseks valmis, võta minuga ühendust ja liitu kas või juba täna!”

Täpsem info:
Romet Piller
romet.piller@gmail.com
5646 8352

 


Current track

Title

Artist