ÜLESKUTSE: Tule tee oma muusikasaade

Written by on 11. nov. 2019

Veidi rohkem kui kuu aja pärast on põhjust kõigil keerata raadio sagedusele 90,0 MHz, sest meie kohalik ja Eesti üks ainulaadsemaid raadiojaamu Tõrva Raadio avab kaheteistkümnendat korda oma eetri.

Tõrva Raadio programm on täna juba koos ning saatejuhid jagatud. Täita on vaja veel vabamussi vöönd ning mõned üksikud saated. “Talvine programm tuleb taas väga sisukas ning pakub igale kuulajale midagi,” rääkis päevavööndi toimetaja Karl Kirt. “Õige pea tutvustame saateid, mida kuulajatele pakume, kuid üheks põnevaks osaks saab olema taas vabamussi vöönd,” rääkis Kirt.

Tõrva Raadio üks eesmärk on ühendada põlvkondi ja ühendada kogukonda. Selleks, et seda paremini teha, toomegi eetrisse taas “Vabamussi” saated. Õhtuvööndi toimetaja Kata Maria Metsari sõnutsi avaneb sel viisil kõikidel võimalus teha raadiot: “Lihtsalt öeldes laseme eetri vabaks. Eelmisel hooajal tutvustasid oma muusikamaitset inimesed lähedalt ja kaugelt, toodi kuulajateni kollektiivide lemmiklugusid ning Tõrva elanikega seonduvaid lugusid. Ootame ka sel hooajal raadiokuulajaid nädalavahetuste õhtutel oma muusikasaadet tegema. Oodatud on kõik – noored, vanad, KEKi ja Kaarlimäe elanikud, talupidajad ning korterielanikud. Tulge üksi või terve perega! Ühesõnaga – võtame vastu kõik soovijad!” 

Kuidas saate tegemine välja näeb? On võimalus tulla Tõrva Raadiosse kohapeale, võtta kaasa oma muusika (CD, mälupulk, lihtsalt nimekiri lugudest) ja saade stuudios sisse mängida. Saab kasutada nii DJ pulti, mikrofone, helitöötlusprogramme – kõike, mis meil on. On võimalus salvestada vahetekstid oma kodus ning ise muusika ja heli õiges järjekorras oma kodus kokku panna ning saata õhtuvöönditoimetajale helifail, mille ta üle kuulab, vajadusel korrigeerib ning siis juba eetrisse laseb. Või kõige lihtsam – saata õhtuvöönditoimetajale näiteks telefoniga salvestatud vahetekstid, nimekiri muusikast, mida tahad teistega jagada ning jääda ootama, millal õhtuvöönditoimetja kokku monteeritud saade eetrisse läheb. Igal sammul on raadiotegijad huvilistele toeks. Vabamuss on eetris detsembrikuu viimastel nädalavahetustel.

Vabamussi tegemise huvilised saavad endast märku anda Tõrva Raadioga instagramis või Facebookis suheldes või võtta ühendust otse õhtuvööndi toimetaja Kata Maria Metsariga e-maili vahendusel katamaria.metsar@gmail.com.   

Raadiod tuleks 90,0 MHz sagedusele kruttida alates 19. detsembrist ning hoida seal kuni 4. jaanuarini. Inspiratsiooniks leiate Vabamussi ka järelkuulamisest – https://www.mixcloud.com/TorvaRaadio/

 


Current track

Title

Artist