Vabamussis kõlasid DJ töötlused ja mulgikeelne muusika

Written by on 9. jaan. 2020

Tõrva Raadio 12. hooaeg tõi eetrisse juba tuntud raadiohääled ning huvilisi lähemalt ja kaugelt. Nädalavahetuste õhtuti kõlanud saade Vabamuss andis mitmetele esmase muusikasaate tegemise kogemuse ning meelitas tagasi juba varem saadet teinud raadiosõbrad.

Kokku täitsid Vabamussi 26 eetritundi 44 inimest. Kõige rohkem oli saatetegijaid LC Tõrva Mari kahetunnises saates, kus oma valiku lemmikloo tutvustamiseks tegi 19 inimest. Kõige kaugemad saatetegijad leidsid Tõrva üles Tallinnast ja Kadrinast. Vabamuss on aktiivselt kasutatud võimalus ka raadiost puhkuse võtnud liikmetele hetkeks side raadioga taasloomiseks.  

Oma lemmikut muusikat tutvustasid ka teised muusikud. Oma saate pani kokku kohalik kollektiiv Hõbeselg Gorilla ning Eesti vaieldamatu vodevillibluusi eestvedaja Kaisa Ling. Oma lemmikud panid ritta ka kaks DJd: Marek Talivere ja Lauri Täht.  Õhtuvööndi toimetaja Kata Maria Metsar oli uue hooaja ootuses optimistlik: “Arvestades raadiosse soetatud DJ puldi kasutamismenu, võib loota, et järgneval hooajal täidavad eetri meie oma liikmed DJ puldi tagant. Lisaks mängisime eetris ära esimese raadioliikme kirjutatud, salvestatud ja kokkupandud loo, kui Kaspar Metsar tegi Vabamussi lühikestest muusikapaladest. Nii tema enda tehtud lugu kui kõik tolles saates kõlanud lood, olid lühemad kui 1 minut. Seega on Vabamussi üheks võimaluseks meie liikmetel oma loomingu tutvustamiseks.”

Erilise pärlina kõlas lõpuks Mulgimaa raadios mulgikeelne muusikasaade. Kõik huvilised saavad järele kuulata Vikerraadio mulgikeelsete uudiste saatejuhi Kristi Ilvese muusikasaadet. Mitmendat korda tegid oma saadet raadio sõbrad väljastpoolt: Maila Rajamets ja Eero Viisu, Gunnar Laak ja Kristi Napast. Kata Maria Metsar võttis hooaja kokku: “Oleme kõigile Vabamussi tegijatele väga tänulikud ning loodame neid kohata ka uuel hooajal!”

Kõiki eetris olnud Vabamusse saab kuulata Tõrva Raadio järelkuulamises: https://www.mixcloud.com/TorvaRaadio/playlists/vabamuss/ 


Current track

Title

Artist